Sárga víz folyik a csapokból Miskolcon - Miskolc
Miskolc - Az ÁNTSZ folyamatosan ellenőrzi az ivóvíz minőségét. A vizsgálatok szerint a víz fogyasztható.
Több helyen is sárga víz folyik a csapokból hetek óta Miskolcon. A helyi szolgáltató szerint a Regionális vízművektől kapott víz a hibás. Ennek vas tartalma csapódik ki a rendszerben, hogy miért azt viszont egyelőre nem tudják. Az ANTSZ folyamatosan ellenőrzi az ivóvíz minőségét. A vizsgálatok szerint a víz fogyasztható.
Molnár Sanyi bácsi négy-öt liter vizet is kienged a csapból egy-egy alkalommal, amíg az viszonylag tiszta lesz, de inni nem iszik belőle.
Mióta az a fertőzés volt, én csak ásványvizet hozok magamnak mindig. És most az is a problémát, hogy egy hónapja volt műtve a szemem és ha nem engedem ki a vizet, persze ki tudja, hogy mi van még benne, állandóan könnyezik a szemem - mondta Molnár Sándor.
A tisztiorvosi szolgálat szerint a víz semmilyen vírust, vagy baktériumot nem tartalmaz.
A hálózatba kiülepedett vasmangán felkavarodása okozza a víz sárgás elszíneződését, mely az egészségre nem ártalmas. Természetesen a vízminőség folyamatos ellenőrzés alatt áll - mondta Kovácsné Bocsor Krisztina sajtószóvivő, ÁNTSZ, B-A-Z Megye
A júniusi vízszennyezés óta napi 18 ezer köbméter ivóvizet az Észak-magyarországi regionális vízművektől vásárol a helyi szolgáltató.
Szerintük ezzel a vízzel van a baj.
A probléma az kizárólag a partnercégtől vásárolt ellátási területen jelentkezik karsztvíz beszerzésből nem. Az átadási pontokon alacsony, határérték alatti a víznek a vastartalmi és még nem oxidált formában van jelen. Valami hosszabb folyamatra gyanakodunk, ami a víz termeléstől kezdődően sok óránál tart. Gyakorlatilag az elosztó hálózatban fejeződik be - mondta Vojtilla László a MIVÍZ Kft. Miskolc igazgatója.
A regionális vízművek igazgatója viszont azt mondja a víz az átadás után színeződik el. Akkor, amikor a miskolci hálózatba ér.
A problémát az ÉRV szerint az okozza, hogy nem, vagy nem megfelelően mosták át a miskolci hálózatot.
Egyetlen mintavételünk nem volt, ami az átadott vízminőségét határértéken kívül engedte volna. Egyetlen egy alkalommal 16-án történt az meg, hogy a víz elszíneződött, ezt meg is írta nekünk a társvízmű igazgatója, tettem intézkedéseket a mosatásra, egy szűrő meghibásodása következett be. Azon az egy nap történt ez - mondta Kovács Zsolt Vezérigazgató ÉRV Zrt.
A miskolci vízmű már engedélyt kapott az ÁNTSZ-től a júniusban leállított Miskolc - tapolcai kút újraindítására. A cég vezetője úgy véli ha ez megtörténik a víz elszíneződése is megszűnik majd a városban.
(Forrás: www.mtv.hu)
Sárga víz folyik a csapokból Miskolcon - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Molnár Sanyi bácsi négy-öt liter vizet is kienged a csapból egy-egy alkalommal, amíg az viszonylag tiszta lesz, de inni nem iszik belőle.
Mióta az a fertőzés volt, én csak ásványvizet hozok magamnak mindig. És most az is a problémát, hogy egy hónapja volt műtve a szemem és ha nem engedem ki a vizet, persze ki tudja, hogy mi van még benne, állandóan könnyezik a szemem - mondta Molnár Sándor.
A tisztiorvosi szolgálat szerint a víz semmilyen vírust, vagy baktériumot nem tartalmaz.
A hálózatba kiülepedett vasmangán felkavarodása okozza a víz sárgás elszíneződését, mely az egészségre nem ártalmas. Természetesen a vízminőség folyamatos ellenőrzés alatt áll - mondta Kovácsné Bocsor Krisztina sajtószóvivő, ÁNTSZ, B-A-Z Megye
A júniusi vízszennyezés óta napi 18 ezer köbméter ivóvizet az Észak-magyarországi regionális vízművektől vásárol a helyi szolgáltató.
Szerintük ezzel a vízzel van a baj.
A probléma az kizárólag a partnercégtől vásárolt ellátási területen jelentkezik karsztvíz beszerzésből nem. Az átadási pontokon alacsony, határérték alatti a víznek a vastartalmi és még nem oxidált formában van jelen. Valami hosszabb folyamatra gyanakodunk, ami a víz termeléstől kezdődően sok óránál tart. Gyakorlatilag az elosztó hálózatban fejeződik be - mondta Vojtilla László a MIVÍZ Kft. Miskolc igazgatója.
A regionális vízművek igazgatója viszont azt mondja a víz az átadás után színeződik el. Akkor, amikor a miskolci hálózatba ér.
A problémát az ÉRV szerint az okozza, hogy nem, vagy nem megfelelően mosták át a miskolci hálózatot.
Egyetlen mintavételünk nem volt, ami az átadott vízminőségét határértéken kívül engedte volna. Egyetlen egy alkalommal 16-án történt az meg, hogy a víz elszíneződött, ezt meg is írta nekünk a társvízmű igazgatója, tettem intézkedéseket a mosatásra, egy szűrő meghibásodása következett be. Azon az egy nap történt ez - mondta Kovács Zsolt Vezérigazgató ÉRV Zrt.
A miskolci vízmű már engedélyt kapott az ÁNTSZ-től a júniusban leállított Miskolc - tapolcai kút újraindítására. A cég vezetője úgy véli ha ez megtörténik a víz elszíneződése is megszűnik majd a városban.
(Forrás: www.mtv.hu)
Sárga víz folyik a csapokból Miskolcon - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu