Sikeres panelprogram - Miskolc
A panelprogram miskolci eredményeiről, tapasztalatairól, s öt Király utcai lakóháztömb, ...
...összesen 274 garzonlakásának energiatakarékos felújításáról tartottak helyszíni sajtótájékoztatót szeptember 26-án.
Szilágyi Gizella, a terület önkormányzati képviselője örömét fejezte ki, hogy a felújított, korszerűsített lakások átadásáról számolhat be. A munkák 2004 augusztusában kezdődtek, a Király utca 1-5. lakótömbök garzonlakásaiban, azóta megtörtént a külső homlokzat hőszigetelése, festése, a tetőszerkezet vízszigetelése, a nyílászárók, erkélyek cseréje, a belső, közös helyiségek burkolatainak felújítása, az alapvezetékek, függőleges strangok vezetékcseréje, a fűtési-, illetve a villamos-rendszer korszerűsítése, a személyfelvonók cseréje. Mintegy 27 millió forintból rendezték a környezetet is, felújították a közparkot, EU-szabványoknak megfelelő, körülkerített játszóteret alakítottak ki. Az épülettömb felújítására 43 százalékos, vissza nem térítendő állami támogatást nyert a város, a fennmaradó 57 százalékot az önkormányzat saját erőként, a költségvetésből elkülönítve biztosította. A felújítás, korszerűsítés teljes beruházási költsége meghaladja a 830 millió forintot.
Szilágyi Gizella reményét fejezte ki, hogy a megszépült környezetnek nevelő hatása lesz, a helybeliek magukénak érzik majd, s vigyáznak rá.
Tompa Sándor képviselő, a panelprogram önkormányzati biztosa eredményesnek nevezte azt az intenzív kampányt, amelyet az önkormányzat folytatott, hogy minél több lakóközösséggel megismertesse a panelprogram lehetőségeit, s kiemelte a MiHő illetve a MIK Zrt. közreműködését. A képviselő hangsúlyozta azokat a munkalehetőségeket is, amelyeket a panelprogram munkálatai a helyi vállalkozóknak jelentenek – mint mondta, érdemes megtanulni az új technológiákat, s korszerű tudással rendelkező szakembereket képezni, hiszen a program a továbbiakban is folytatódni fog. Káli Sándor polgármester ugyancsak határozott “igen”-nel felelt arra a kérdésre, folytódik-e a panelprogram Miskolcon. A polgármester szólt az eddigi eredményekről, s kiemelte, hogy a felújított lakások pozitív példával szolgálnak más lakóközösségek számára is, egyre többen veszik igénybe a program biztosította lehetőségeket. Káli Sándor hangsúlyozta, a Király utcai beruházás országosan is példaértékű lehet, a paneltechnológiával épült lakóházak eddig elkészült korszerűsítése, felújítása gyakorlatában.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Sikeres panelprogram - Miskolc! Szóljon hozzá!
Szilágyi Gizella, a terület önkormányzati képviselője örömét fejezte ki, hogy a felújított, korszerűsített lakások átadásáról számolhat be. A munkák 2004 augusztusában kezdődtek, a Király utca 1-5. lakótömbök garzonlakásaiban, azóta megtörtént a külső homlokzat hőszigetelése, festése, a tetőszerkezet vízszigetelése, a nyílászárók, erkélyek cseréje, a belső, közös helyiségek burkolatainak felújítása, az alapvezetékek, függőleges strangok vezetékcseréje, a fűtési-, illetve a villamos-rendszer korszerűsítése, a személyfelvonók cseréje. Mintegy 27 millió forintból rendezték a környezetet is, felújították a közparkot, EU-szabványoknak megfelelő, körülkerített játszóteret alakítottak ki. Az épülettömb felújítására 43 százalékos, vissza nem térítendő állami támogatást nyert a város, a fennmaradó 57 százalékot az önkormányzat saját erőként, a költségvetésből elkülönítve biztosította. A felújítás, korszerűsítés teljes beruházási költsége meghaladja a 830 millió forintot.
Szilágyi Gizella reményét fejezte ki, hogy a megszépült környezetnek nevelő hatása lesz, a helybeliek magukénak érzik majd, s vigyáznak rá.
Tompa Sándor képviselő, a panelprogram önkormányzati biztosa eredményesnek nevezte azt az intenzív kampányt, amelyet az önkormányzat folytatott, hogy minél több lakóközösséggel megismertesse a panelprogram lehetőségeit, s kiemelte a MiHő illetve a MIK Zrt. közreműködését. A képviselő hangsúlyozta azokat a munkalehetőségeket is, amelyeket a panelprogram munkálatai a helyi vállalkozóknak jelentenek – mint mondta, érdemes megtanulni az új technológiákat, s korszerű tudással rendelkező szakembereket képezni, hiszen a program a továbbiakban is folytatódni fog. Káli Sándor polgármester ugyancsak határozott “igen”-nel felelt arra a kérdésre, folytódik-e a panelprogram Miskolcon. A polgármester szólt az eddigi eredményekről, s kiemelte, hogy a felújított lakások pozitív példával szolgálnak más lakóközösségek számára is, egyre többen veszik igénybe a program biztosította lehetőségeket. Káli Sándor hangsúlyozta, a Király utcai beruházás országosan is példaértékű lehet, a paneltechnológiával épült lakóházak eddig elkészült korszerűsítése, felújítása gyakorlatában.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Sikeres panelprogram - Miskolc! Szóljon hozzá!