Szili Katalin a fenntartható fejlődésről [Miskolc – Fórum - Rendezvény]
Regionális fórumot szervezett az MTA Elnöki Környezettudományi Bizottsága és a Magyar Természetvédők Szövetsége, Miskolcon. A rendezvényen részt vett Szili Katalin, az októberben megalakult Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács elnöke is. - [Miskolc - Fórum - Rendezvény]
A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács létrehozásában az ökológiai válság mélyülése volt az egyik legnyomósabb érv. A szervezet ötpárti megegyezés eredményeként alakult meg, Magyarország hosszú távú fejlődési lehetőségeivel foglalkozik, s a jövő év őszére fenntarthatósági jelentést készít az országról.
- Fontos feladatunk, hogy egy távlatos gondolkodást próbáljunk meg elültetni a társadalmi közgondolkodásban. Ebben a politikusoknak nyilván rendkívül fontos szerepük lehet, hiszen nemcsak arról kell gondolkodnunk, hogyan oldjuk meg a ma problémáit, hanem arról is, hogyan nézzen ki az ország 2025-ben, 2030-ban - hangsúlyozta Miskolcon Szili Katalin, a tanács elnöke.
A fórumon Fedor Vilmos alpolgármester ígéretet tett Szili Katalinnak, hogy kidolgozza Miskolc fenntartható fejlődési programját.
[Forrás: mikom.hu]
Szólj hozzá a fórumon!
Képeslapküldő – Miskolc: Küldjön képeslapot ismerősének!
Miskolc Online még több hírrel: www.mison.hu
Miskolc Online webcím és linkajánló: miskolclink.mconet.biz
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.