Tanévnyitó a Miskolci Egyetemen
275. tanévét nyitja a Miskolci Egyetem a napokban és 60 éves a város egyeteme: az ünnepi egyetemi szenátusi ülés szeptember 5-én, szombaton délelőtt fél 11-kor kezdődött az egyetemi díszaulában.
Több szempontból is jubileumi tanév lesz a 2009/2010-es, hiszen 275 éve annak, hogy az egyetem jogelőd intézménye megnyitotta kapuit Selmecbányán; 1949-ben jött létre Miskolcon a Nehézipari Műszaki Egyetem, és ekkor, vagyis 60 éve alakult meg a Gépészmérnöki Kar is; 50 évvel ezelőtt pedig a Bányamérnöki Kar költözött Sopronból Miskolcra.
-kt-
-kt-
Miskolc Online - mison.hu