Tisztul a Szinva

Nyilvános vízvizsgálati bemutatót tart a miskolci Öko-Kör környezetvédő szervezet augusztus 12-én délelőtt, a belvárosi Szinva-teraszon.

T. Asztalos Ildikó, az Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottságának az elnöke, és Balog Ákos, az Öko-Kör vezetője a helyszíni sajtótájékoztatón ajánlották a rendezvényt a városlakók figyelmébe, s beszámoltak a Szinva-patak szennyező forrásainak fokozatos felszámolására irányuló, 2004-től 2008-ig tartó, négyéves önkormányzati program eddigi, "félidős" eredményeiről is. Balog Ákos elmondta, hogy 2004-ben kezdtek víztisztasági méréseket a Szinvában, s annak ellenére is jelentős vízszennyeződést tapasztaltak, hogy az ipari szennyező tevékenységek nagy része ekkorra már megszűnt. Más jellegű szennyeződések léptek fel - illegális szemétlerakók a patakmederben, szennyvíz-bevezetések - amelyek szintén jelentős károkat okoztak a Szinva élővilágában. Jelezték a problémát a polgármesteri hivatal környezetvédelmi szerveinek, illetve az önkormányzat Környezetvédelmi Bizottságának, s közös munkájuk eredményeként készült el, a Közgyűlés által elfogadott, négyéves revitalizációs program, amely már eddig is látványos eredményeket hozott. Megszűntek az illegális szennyvíz-bevezetések, csökkentek az alkalmi szemétlerakó helyek. A Szinva ismét él, vize tiszta, élővilága visszanyerte sokféleségét, és a patak teljes hosszában eredményesen horgászható. - Mi, a programban közreműködők ezt, a patak megtisztítására, állandó vizsgálatára irányuló munkát szeretnénk szombaton bemutatni a város lakosságának és a helyi kommunikációs cégek képviselőinek - hangoztatta az Öko-Kör vezetője.

(Forrás: www.miskolc.hu)

Szinva - vízszennyezés! Szóljon hozzá!