Tovább ellenőrzik a büféket
"További ellenőrzéseket tartanak majd a hatóságok az iskolai és a kórházi büfékben.
A vizsgált iskolai és a kórházi, rendelőintézeti büfék 87 százalékában találtak szabálytalanságot a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség emberei. A 200 ellenőrzött egység közül 25-ben baj volt az élelmiszerek minőségével, 97 esetben pedig a fogyasztóvédelmi szempontok sérültek. Hibásak voltak például a mérőeszközök, 38 esetben pedig szabálysértést tapasztaltak.
A nemrégiben bevezetett árukínálattal kapcsolatos kötelező kormányzati ajánlás betartása terén jobb tapasztalatokat szereztek az ellenőrök. A jövőben a kormányzat az ajánlást a kórházi büfékre is kiterjesztené."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
A nemrégiben bevezetett árukínálattal kapcsolatos kötelező kormányzati ajánlás betartása terén jobb tapasztalatokat szereztek az ellenőrök. A jövőben a kormányzat az ajánlást a kórházi büfékre is kiterjesztené."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!