Tovább görgetik a gumigyár ügyét [Kazincbarcika - Gumi - Gumigyár - Miskolc]

[Kazincbarcika - Gumi - Gumigyár - Miskolc] - A kazincbarcikai önkormányzat csütörtökön elküldte az ITD Hungary-nek az ajánlatát az indiai Apollo Tyres gumigyára ügyében, a borsodi város is befogadná a Gyöngyösön meghiúsult beruházást. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere az elmúlt héten levélben közölte Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszterrel, hogy Kazincbarcika várja az Apollo Tyrest, területet, kiépített infrastruktúrát biztosítana a cégnek.

A polgármester véleménye szerint a kazincbarcikai helyszínnel létrejöhetne egy olyan ipari
tengely, amely Miskolc, Sajószentpéter, Ózd , Edelény, Putnok számára gyümölcsöző lehetne. Az Apollo Tyres indiai társaság Gyöngyösön 200 millió euróból építette volna fel új gyárát, a cég az elmúlt héten a helyi népszavazás kezdeményezése miatt úgy döntött: eláll az ottani szándékától. A Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Ügynökségnél (ITD Hungary) keddig már 40 város jelezte: örömmel látnák az indiai gumiipari vállalat beruházását.

 

[Forrás: mikom.hu]

 

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum

Képeslapküldő – Miskolc: Küldjön képeslapot ismerősének!

Miskolc Online még több hírrel:
www.mison.hu

Miskolc Online webcím és linkajánló:
miskolclink.mconet.biz