Továbbra sincs megegyezés a miskolci üzemben

Még mindig nem történt megegyezés a DAM 2004 Kft. menedzsmentje és a
munkavállalók képviselői között ...
...a miskolci kohászati üzemben dolgozók idei
béremeléséről.

Az érdekképviseletek 10-15 ezer forintos bruttó emelést kértek, a munkáltató
azonban ettől elzárkózott, mondván a társaság veszteséges. A tárgyalások
azóta is folynak, miközben felröppent a híre, hogy három hónapra újra
leállítják a gyárat. Ezt egyelőre cáfolják, bár a hengerművek a
rendelésállománytól függően, szakaszosan üzemelnek. A hajdan 20 ezer
embernek munkát adó Lenin Kohászati Művek jogutódában napjainkban már ezren sem dolgoznak.

Mobilpress - MCOnet

Szólj hozzá Te is a témához!