Új kompenzációs rendszer - Miskolc
Miskolc - Az országban egyedülálló módon, Miskolcon 2003-tól egészen 2007-ig nem változtak a távhőszolgáltatás díjtételei, ...
... mivel a 2005-ös, 6 százalékos gázáremelés okozta többletköltségeket még ki tudta gazdálkodni a MIHŐ, így azokat nem hárította át a lakosságra – hangzott el azon a tájékoztatón, amelyet Korózs András, a vállalat igazgatója tartott kedden délután a távhődíjak várható emelkedéséről.
2006. augusztusában azonban újabb, ezúttal 20 százalékos drágulás következett, amelynek hatására már a Miskolci Hőszolgáltatónak is emelnie kell árait. A 12 százalékos hő- és vízfelmelegítési díjemelésről a novemberi közgyűlés döntött, az áremelés azonban csak január elsejétől lépett életbe, éves szinten mintegy 9 százalékos többletkiadást jelentve a lakosságnak.
Jelentős változás a korábbi évekhez képest, hogy eddig a hőszolgáltató cégek kaptak a felhasználók után kompenzációt, mostantól viszont a fogyasztóknak egyénileg kell igényelniük a támogatást. Az elérhető fűtéstámogatás mértékét a Kormány határozat meg, mint ahogy az egyes kompenzációs kategóriák alsó és felső határait is. Eszerint a lakossági ügyfeleket az egy főre jutó jövedelmük szerint 5 kategóriába sorolják majd, amelyből négy jelent valamilyen mértékű kompenzációt.
Az új rendszerben van, aki jobban, van, aki pedig rosszabbul jár, mint eddig. Az első sávba tartozó, 53 660 forint egy főre jutó jövedelemtől kevesebbel rendelkező ügyfelek majdnem 23 százalékkal, a második sávba tartozók – 67 075 forintig – mintegy 7 százalékkal fizetnek kevesebbet, mint eddig. A harmadik kategória 67 075-80 490 forintos jövedelmű fogyasztóinak azonban 9 és fél százalékkal, a negyedik sávba tartozóknak 80 490-93 905 forintig 25,32 százalékkal, a nem támogatott ötödik sáv felhasználóinak pedig majdnem 66 százalékkal kerül majd többe a fűtés.
Mindez azt jelenti, hogy egy átlagos, 51 négyzetméteres lakás esetében, ugyancsak átlagosnak mondható 35,6 Giga Joule hőmennyiség és 48 köbméter melegvízfogyasztás esetén a támogatásra nem jogosultaknak 38,24 százalékos drágulással kell számolniuk. Ugyanezen paraméterek mellett az első sávba tartozók 13,2, a másodikba tartozók 4 százalékkal kevesebbet, a harmadikba és negyedikbe eső fogyasztók pedig 5 és 14 százalékkal magasabb összeget találnak majd a fűtésszámlán.
A távhődíjak azonban nem csak Miskolcon emelkednek, hanem hazánk valamennyi településén. Országos viszonylatban pedig nem is olyan drága a miskolci fűtésszolgáltatás, hiszen éves szinten többek között Nyíregyházán, Debrecenben és Kazincbarcikán is többet kell fizetni a melegért, mint nálunk. A Miskolci Hőszolgáltató igazgatója kérdésünkre elmondta azt is, hogy az Államkincstárhoz a borsodi megyeszékhelyről eddig 16 ezertől is több fűtéstámogatási formanyomtatvány érkezett be, amelyből 13 026 estben jogosnak ítélték a kérelmet.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Új kompenzációs rendszer - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
2006. augusztusában azonban újabb, ezúttal 20 százalékos drágulás következett, amelynek hatására már a Miskolci Hőszolgáltatónak is emelnie kell árait. A 12 százalékos hő- és vízfelmelegítési díjemelésről a novemberi közgyűlés döntött, az áremelés azonban csak január elsejétől lépett életbe, éves szinten mintegy 9 százalékos többletkiadást jelentve a lakosságnak.
Jelentős változás a korábbi évekhez képest, hogy eddig a hőszolgáltató cégek kaptak a felhasználók után kompenzációt, mostantól viszont a fogyasztóknak egyénileg kell igényelniük a támogatást. Az elérhető fűtéstámogatás mértékét a Kormány határozat meg, mint ahogy az egyes kompenzációs kategóriák alsó és felső határait is. Eszerint a lakossági ügyfeleket az egy főre jutó jövedelmük szerint 5 kategóriába sorolják majd, amelyből négy jelent valamilyen mértékű kompenzációt.
Az új rendszerben van, aki jobban, van, aki pedig rosszabbul jár, mint eddig. Az első sávba tartozó, 53 660 forint egy főre jutó jövedelemtől kevesebbel rendelkező ügyfelek majdnem 23 százalékkal, a második sávba tartozók – 67 075 forintig – mintegy 7 százalékkal fizetnek kevesebbet, mint eddig. A harmadik kategória 67 075-80 490 forintos jövedelmű fogyasztóinak azonban 9 és fél százalékkal, a negyedik sávba tartozóknak 80 490-93 905 forintig 25,32 százalékkal, a nem támogatott ötödik sáv felhasználóinak pedig majdnem 66 százalékkal kerül majd többe a fűtés.
Mindez azt jelenti, hogy egy átlagos, 51 négyzetméteres lakás esetében, ugyancsak átlagosnak mondható 35,6 Giga Joule hőmennyiség és 48 köbméter melegvízfogyasztás esetén a támogatásra nem jogosultaknak 38,24 százalékos drágulással kell számolniuk. Ugyanezen paraméterek mellett az első sávba tartozók 13,2, a másodikba tartozók 4 százalékkal kevesebbet, a harmadikba és negyedikbe eső fogyasztók pedig 5 és 14 százalékkal magasabb összeget találnak majd a fűtésszámlán.
A távhődíjak azonban nem csak Miskolcon emelkednek, hanem hazánk valamennyi településén. Országos viszonylatban pedig nem is olyan drága a miskolci fűtésszolgáltatás, hiszen éves szinten többek között Nyíregyházán, Debrecenben és Kazincbarcikán is többet kell fizetni a melegért, mint nálunk. A Miskolci Hőszolgáltató igazgatója kérdésünkre elmondta azt is, hogy az Államkincstárhoz a borsodi megyeszékhelyről eddig 16 ezertől is több fűtéstámogatási formanyomtatvány érkezett be, amelyből 13 026 estben jogosnak ítélték a kérelmet.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Új kompenzációs rendszer - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz