Új tanév kezdődik a miskolci digitális középiskolában - Miskolc
Miskolc - A hivatalos tanévnyitóval pénteken megkezdődött a 2007-2008-as év Miskolcon az úgynevezett digitális középiskolában.
Az intézmény első évfolyama egy esélyegyenlőséget javító program keretében 2003 szeptemberében indult el, a mostani tanévük az ötödik tanév, amelyben számítógéppel támogatott levelező tagozatos gimnáziumi képzést folytatnak, elsősorban a hátrányos helyzetű roma közösséghez tartozók számára.
Magyar Bálint, a Miniszterelnöki Hivatal fejlesztéspolitikai államtitkára a tanévnyitón azt mondta: sikeresen lezárult a digitális középiskola program kísérleti fázisa, hiszen az elmúlt tanévben leérettségizett az első végzős osztály.
A világújdonságnak számító levelező tagozatos gimnáziumi képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeket, az eredményes tanulók sokat tanultak, küzdöttek a sikerért - tette hozzá.
A középiskolai program folytatódik, a mostani tanévben, négy évfolyamon, 14 osztályban mintegy félezer hátrányos helyzetű felnőtt tanuló tanulhat. Az újonnan beiratkozott tanulók száma meghaladja a kétszázat.
A sorrendben ötödik tanévet még az eddig megszokott keretek között kezdi meg az iskola, azonban a közoktatási törvény nyári módosításának köszönhetően a 2008/2009-es tanévtől már teljes mértékben finanszírozható válik normatív alapon, hasonlóan más középfokú online képzéshez - közölte Veres Pál, az intézménynek helyet adó miskolci Földes Ferenc Gimnázium igazgatója.
A digitális középiskola program lehetőséget és esélyt biztosít a hátrányos helyzetű, felnőtt tanulóknak a társadalmi felzárkózáshoz és a sikeresebb boldoguláshoz, ezért annak országos kiterjesztésére jelentős forrásokat biztosít a kormány az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében - emelte ki Magyar Bálint.
A politikus elsődleges feladatnak a közoktatási infrastruktúra fejlesztését, illetve a digitális eszközök meghonosítását tartotta. Mint mondta: ennek a középiskolának az innovatív működése nemzetközi szinten is példaértékű, a program országos kiterjesztését ezért kiemelt program és pályázatok révén is támogatni kívánja a kormány.
A tanévnyitón a roma oktatás jelentőségére és fejlesztésre hívta fel a figyelmet a programot elindító Csepeli György, a gazdasági tárca közpolitikai igazgatója.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Új tanév kezdődik a miskolci digitális középiskolában - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu
Magyar Bálint, a Miniszterelnöki Hivatal fejlesztéspolitikai államtitkára a tanévnyitón azt mondta: sikeresen lezárult a digitális középiskola program kísérleti fázisa, hiszen az elmúlt tanévben leérettségizett az első végzős osztály.
A világújdonságnak számító levelező tagozatos gimnáziumi képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeket, az eredményes tanulók sokat tanultak, küzdöttek a sikerért - tette hozzá.
A középiskolai program folytatódik, a mostani tanévben, négy évfolyamon, 14 osztályban mintegy félezer hátrányos helyzetű felnőtt tanuló tanulhat. Az újonnan beiratkozott tanulók száma meghaladja a kétszázat.
A sorrendben ötödik tanévet még az eddig megszokott keretek között kezdi meg az iskola, azonban a közoktatási törvény nyári módosításának köszönhetően a 2008/2009-es tanévtől már teljes mértékben finanszírozható válik normatív alapon, hasonlóan más középfokú online képzéshez - közölte Veres Pál, az intézménynek helyet adó miskolci Földes Ferenc Gimnázium igazgatója.
A digitális középiskola program lehetőséget és esélyt biztosít a hátrányos helyzetű, felnőtt tanulóknak a társadalmi felzárkózáshoz és a sikeresebb boldoguláshoz, ezért annak országos kiterjesztésére jelentős forrásokat biztosít a kormány az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében - emelte ki Magyar Bálint.
A politikus elsődleges feladatnak a közoktatási infrastruktúra fejlesztését, illetve a digitális eszközök meghonosítását tartotta. Mint mondta: ennek a középiskolának az innovatív működése nemzetközi szinten is példaértékű, a program országos kiterjesztését ezért kiemelt program és pályázatok révén is támogatni kívánja a kormány.
A tanévnyitón a roma oktatás jelentőségére és fejlesztésre hívta fel a figyelmet a programot elindító Csepeli György, a gazdasági tárca közpolitikai igazgatója.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Új tanév kezdődik a miskolci digitális középiskolában - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu