Újabb heves esők Borsodban
"Vasárnapra virradó éjszaka újabb heves esők voltak Borsod megyében.
Több kispatak ismét megáradt és kilépett medréből. Négy településen, Nyékládházán, Abaújszántón, Korláton és Boldván homokzsákokból építenek töltést, hogy megvédjék a házakat.
Tűzoltók, a polgári védelem emberei valamint a helyiek védekeznek a négy településen. A katasztrófavédelem folyamatosan kapja a bejelentéseket.
Boldván két utcát zárt körbe a víz, Bódvaszilason pedig több pincébe is betört a hegyről leömlő víz. Abaújkéren vasárnap reggel fél hatkor kilépett medréből az Aranyos patak. Itt mintegy százan dolgoznak azon, hogy a lakóházak ne kerüljenek víz alá.
Miskolcon a szombati áradás nyomán nem romlott a helyzet - a megyei katasztrófavédelem közlése szerint. Miskolcon szombaton három lakóházba tört be a víz, de a helyzet már normalizálódott, a város térségében jelentős apadás észlelhető."
(Forrás: www.boon.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Tűzoltók, a polgári védelem emberei valamint a helyiek védekeznek a négy településen. A katasztrófavédelem folyamatosan kapja a bejelentéseket.
Boldván két utcát zárt körbe a víz, Bódvaszilason pedig több pincébe is betört a hegyről leömlő víz. Abaújkéren vasárnap reggel fél hatkor kilépett medréből az Aranyos patak. Itt mintegy százan dolgoznak azon, hogy a lakóházak ne kerüljenek víz alá.
Miskolcon a szombati áradás nyomán nem romlott a helyzet - a megyei katasztrófavédelem közlése szerint. Miskolcon szombaton három lakóházba tört be a víz, de a helyzet már normalizálódott, a város térségében jelentős apadás észlelhető."
(Forrás: www.boon.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!