Újabb tilalom a dohányzóknak
"A következő célpont az alkohol lesz.
Fokozatosan követi Magyarország az európai trendet a dohányzás visszaszorításában. Pár napja Brüsszelben már a reptereken is teljes a tiltás, nálunk pedig az óvodákra és kórházakra lesz rövidesen érvényes az általános tilalom. Eközben szerveződik az alkoholfogyasztás elleni kampány is.
Jól, s kellő szigorral szankcionáljuk-e az alkoholfogyasztást a közlekedésben? Indokolt-e a tömény szeszek fogyasztásának esetleges korlátozása? Elképzelhetőnek tartja-e, hogy a boltok önkiszolgáló részeinek polcairól, a büfékből, a pályaudvarokról és a fiatalok által látogatott szórakozóhelyekről eltűnjenek az égetett szeszek? – ilyen és hasonló kérdésekre kell majd válaszolnia hamarosan ezer-ezerötszáz megkérdezettnek. A felmérés alapján dönthetnek majd az egészségvédők arról, milyen eszközökkel vehetik fel hatásosan a túlzott alkoholfogyasztás ellen a harcot."
(Forrás: www.mno.hu
Jól, s kellő szigorral szankcionáljuk-e az alkoholfogyasztást a közlekedésben? Indokolt-e a tömény szeszek fogyasztásának esetleges korlátozása? Elképzelhetőnek tartja-e, hogy a boltok önkiszolgáló részeinek polcairól, a büfékből, a pályaudvarokról és a fiatalok által látogatott szórakozóhelyekről eltűnjenek az égetett szeszek? – ilyen és hasonló kérdésekre kell majd válaszolnia hamarosan ezer-ezerötszáz megkérdezettnek. A felmérés alapján dönthetnek majd az egészségvédők arról, milyen eszközökkel vehetik fel hatásosan a túlzott alkoholfogyasztás ellen a harcot."
(Forrás: www.mno.hu