Újraéledhet a Digép

A DAM története keserű pirulaként hatott a városra, 900 ember megélhetése került veszélybe. Többen a miskolci nehézipar végjátékát sejtették a eseményekben. A Digép muzeális falai között viszont nyüzsgés fogadott minket. A DVK területén Zaciera Lech igazgató az utóbbi két év fejlesztéseit mutatta meg Káli Sándor polgármesternek és Tompa Sándornak országgyűlési képviselőnek.
A régi berendezések mellett sorra tűnnek fel a legmodernebb technológiák és csupa élet ez a részleg. Itt mindenki dolgozik, járnak a gépek, ülnek a daruban, itt nem állt meg az élet, sőt, ha minden igaz, csak most indul be igazán. Ha minden jól megy, és Magyarországon nem történik drasztikus változás, egyre nagyobb lesz a gépállomány, és ami a legfontosabb, több száz fős létszámbővítést terveznek.

- Többmilliárdos fejlesztéseket, jelentős létszámbővítést szeretnénk végrehajtani. Tudom, hogy gazdaságilag nem lehetünk a legnagyobbak, de szakmailag a legjobbak közé kell tartoznunk, világszínvonalú minőséget kell nyújtanunk. A polgármester úrék is meglepődtek a bejárás során és örömmel tapasztalták, hogy itt komoly fejlesztések zajlanak - tudtuk meg az igazgatótól. A DVK jelenleg 100, az ipari park 50 embert foglalkoztat. A technikai beruházások mellett nagyobb csapatra lesz szükség. Álláskereső bőven akad térségünkben, ám kevés a jól képzett szakember. Több munkavállaló esetében a próbaidő alatt derül ki, hogy hiányzik a szakmai alapismeret.

 

- Az idősebbek körében találunk jól képzett fém- és gépipari szakmunkásokat, de a fiatalok körében alig. Itt, a térségben számtalan jogász, menedzser található, de fémforgácsolót vagy meóst szó szerint keresni kell - érvelt az igazgató, aki szerint a megfelelő szakképzés is alapfeltétele annak, hogy több száz embernek biztosítson megélhetést a DVK és az ipari park.

 

(Forrás: miskolc.hu)

 

Miskolc Online - mison.hu

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum