Újraéledhet a Digép
- Többmilliárdos fejlesztéseket, jelentős létszámbővítést szeretnénk végrehajtani. Tudom, hogy gazdaságilag nem lehetünk a legnagyobbak, de szakmailag a legjobbak közé kell tartoznunk, világszínvonalú minőséget kell nyújtanunk. A polgármester úrék is meglepődtek a bejárás során és örömmel tapasztalták, hogy itt komoly fejlesztések zajlanak - tudtuk meg az igazgatótól. A DVK jelenleg 100, az ipari park 50 embert foglalkoztat. A technikai beruházások mellett nagyobb csapatra lesz szükség. Álláskereső bőven akad térségünkben, ám kevés a jól képzett szakember. Több munkavállaló esetében a próbaidő alatt derül ki, hogy hiányzik a szakmai alapismeret.
- Az idősebbek körében találunk jól képzett fém- és gépipari szakmunkásokat, de a fiatalok körében alig. Itt, a térségben számtalan jogász, menedzser található, de fémforgácsolót vagy meóst szó szerint keresni kell - érvelt az igazgató, aki szerint a megfelelő szakképzés is alapfeltétele annak, hogy több száz embernek biztosítson megélhetést a DVK és az ipari park.
(Forrás: miskolc.hu)
Miskolc Online - mison.hu
