Változik a menetrend - Miskolc

Változik a buszok és a villamosok menetrendje szeptember 1-jétől.
Az MVK Zrt. járatai téli menetrend szerint járnak majd. Ennek megfelelően az autóbuszok sűrűbben indulnak a legtöbb útvonalon, a 2-es buszra viszont többet kell majd várniuk az utasoknak.


Sűrűbben járnak a buszok szeptember elsejétől Miskolcon. Az MVK Zrt-nél minden évben ilyenkor állnak át a téli menetrendre, amely a legtöbb vonalon a járatok számának növekedésével jár. A menetrendváltozás többek között az 1-es, a 101-es, a 2-es, a 29-es, a 31-es, a 35-ös, 36-os, és a 39-es busz, illetve az 1-es, és a 2-es villamosjáratokat érinti. A legtöbb útvonalon gyakrabban indulnak majd a közlekedési vállalat gépjárművei, a 2-es buszra azonban többet kell majd várniuk az utasoknak. A MAN-ek, Ikaruszok és Neoplanok ezen a vonalon azért járnak majd ritkábban, mert az idegenforgalmi szezon végével jelentősen csökken az utasok száma is. Braun Csabától, az MVK Zrt. marketing osztályvezetőjétől megtudtuk, hogy a belváros megújításához kapcsolódó munkálatok miatt is számítani kell eltérésekre az új menetrendfüzethez képest. Az ugyanis már a főutca környékének rendezése utáni, októberi állapotra vonatkozik, így átmenetileg lesznek különbségek a megállók helyét, és az indulások idejét illetően. Ezekről egy kiegészítő lap tájékoztatja az utazóközönséget, amelyet a jegypénztáraknál kérhetnek majd az utasok.

(Forrás: www.miskolc.hu)

Menetrendváltozás-Miskolc! Szóljon hozzá!