Védőnők a szoptatásért
Legalább hat hónapos koráig minden gyermeket anyatejjel kellene táplálni.
A tápszerek elterjedése után mára kezd újra divatba jött a szoptatás, és egyre több édesanya ismeri fel, hogy hosszú távon ez használ a legtöbbet gyermeknek. Az Szoptatás hetét szülők és védőnők együtt ünnepelték az ITC Székházban.
A több mint 80 védőnő csecsemőkortól a felnőtté válásig figyelemmel kíséri a miskolciak egészségét. Bár általában ők látogatnak el az otthonokba, most rendhagyó vendégségbe hívták az anyukákat és a gyermekeket.
A tudatos táplálkozásnak a tízéves Népegészségügyi stratégiában is kiemelt szerepe van, az egészséges étkezés pedig csecsemőkorban a szoptatással kezdődik.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
A több mint 80 védőnő csecsemőkortól a felnőtté válásig figyelemmel kíséri a miskolciak egészségét. Bár általában ők látogatnak el az otthonokba, most rendhagyó vendégségbe hívták az anyukákat és a gyermekeket.
A tudatos táplálkozásnak a tízéves Népegészségügyi stratégiában is kiemelt szerepe van, az egészséges étkezés pedig csecsemőkorban a szoptatással kezdődik.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!