Verseny a reggeli csúcsforgalomban
Akik nem szeretnek kerékpározni, azok villamossal juthatnak el leggyorsabban a város egyik pontjáról a másikra.
Ezt annak a versenynek az eredménye is bizonyítja, amely az Európai Mobilitás Hetének nyitóprogramja volt.
Reggel hét óra után egy furcsa verseny indult a diósgyőri villamos végállomástól. Innen kellett a résztvevőknek eljutniuk a Városház térig futva kerékpárral, autóval, villamossal és busszal. Leggyorsabbnak a kerekesek bizonyultak - 14 perc alatt teljesítették a távot. A 101B-sel 18, villamossal 19, autóval 20 perc kellett ugyanehhez. Leglassabbak pedig a futók voltak.
A verseny a pénteken kezdődött Európai Mobilitás Hét nyitóeseménye volt. A következő hét napban különféle programokkal várják majd a miskolciakat. A rendezvénysorozat célja a járművek okozta környezetszennyezés csökkentése.
Egyre több autó talál gazdára a kereskedésekben. Az önkormányzat adati szerint lezárása előtt a Hősök terén áthaladó autók száma nyolc óra alatt 1000-el nőtt egy éve alatt. Némi reménykedésre ad okot, hogy az autók mellett a tömegközlekedési eszközöket igénybevevők száma is nőtt.
A jövő hét pénteken biztos, hogy azok járnak jobban, akik a tömegközlekedést választják, ugyanis a belváros egy részét lezárják. Mindezt azért, mert szeptember 22-e az Európai Autómentes Nap. Miskolc hatodik ízben csatlakozik az Európai Autómentes Naphoz, második ízben a Mobilitás Héthez.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Verseny a reggeli csúcsforgalomban! Szóljon hozzá!
Reggel hét óra után egy furcsa verseny indult a diósgyőri villamos végállomástól. Innen kellett a résztvevőknek eljutniuk a Városház térig futva kerékpárral, autóval, villamossal és busszal. Leggyorsabbnak a kerekesek bizonyultak - 14 perc alatt teljesítették a távot. A 101B-sel 18, villamossal 19, autóval 20 perc kellett ugyanehhez. Leglassabbak pedig a futók voltak.
A verseny a pénteken kezdődött Európai Mobilitás Hét nyitóeseménye volt. A következő hét napban különféle programokkal várják majd a miskolciakat. A rendezvénysorozat célja a járművek okozta környezetszennyezés csökkentése.
Egyre több autó talál gazdára a kereskedésekben. Az önkormányzat adati szerint lezárása előtt a Hősök terén áthaladó autók száma nyolc óra alatt 1000-el nőtt egy éve alatt. Némi reménykedésre ad okot, hogy az autók mellett a tömegközlekedési eszközöket igénybevevők száma is nőtt.
A jövő hét pénteken biztos, hogy azok járnak jobban, akik a tömegközlekedést választják, ugyanis a belváros egy részét lezárják. Mindezt azért, mert szeptember 22-e az Európai Autómentes Nap. Miskolc hatodik ízben csatlakozik az Európai Autómentes Naphoz, második ízben a Mobilitás Héthez.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Verseny a reggeli csúcsforgalomban! Szóljon hozzá!